Objednejte si servis nebo
si nechte poradit zdarma!

Jste-li z Mladé Boleslavi či Nymburku
a okolí, volejte!
602 553 274

Servis

 

Společná televizní anténa

Příjem vysílání DVB-T2 může znemožnit společná televizní anténa (STA), která je přibližně od 70.let minulého století standardním vybavením bytových domů. Televizní signály jsou přijímány anténním systémem  umístěným na střeše domu a dále upravován v hlavní stanici STA. Ta ve většině případů používá kanálové prvky, které jsou naladěny na přijímané kanály.  Televizní signál se k uživateli dostává vnitřím rozvodem prostřednictvím účastnícké zásuvky a účastnické šňůry. 

Systémy STA by měly být instalovány pouze profesionální firmou, která disponuje potřebnou měřící technikou, je schopna změřit jednotlivé parametry TV signálů, nasměrovat přijímací antény i nastavit parametry hlavní stanice STA. Jen zkušený technik s dostatečnou praxí dokáže místním šetřením vyhodnotit kvalitu a intenzitu televizních signálů, přizpůsobit konfiguraci a nastavit veškeré potřebné parametry. 

Jak probíhá typický servisní zásah, přeladění na DVB-T2 nebo oprava?

Práce můžou probíhat buď na základě smlouvy o dílo, objednávky nebo telefonické dohody.  Před samotnou úpravou STA na DVB-T2 je nutné provést kontrolní měřění kvality a intenzity TV signálů. Na základě měření vznikne návrh technického řešení, včetně cenové nabídky. Obvyklý termín zahájení prací je cca 14 dnů od obdržení objednávky, podpisu smlouvy o dílo. Časová náročnost prováděných prací je individuální a závisí na objemu prováděných prací i technickývh vlivech - trvá nejméně několik hodin až dnů. Pro rychlejší postup je vhodné, aby byly práce koordinovány se zvoleným zástupcem bytového domu. Ten zajištuje přístup na střechu, do uzamčených prostor apod. Po ukončení prací následuje kontrolní měření kvality a intenzity TV signálů jak na hlavní stanici STA, tak i u určitého počtu bytů. Po montáži je nutné přeladit televizory. Následuje krátky zkušební provoz, ve kterém mají jednotlivé domácnosti možnost řešit případné problémy. Po ukončení zkušebního provozu následuje předání a převzetí díla formou předávacího protokolu. Zkušená a spolehlivá odborná firma provádí jak samotnou montáž tak záruční i pozáruční servis, obykle v délce 24 měsíců. 

 

Je váš příjmač připraven na nový standard?

K příjmu vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC (H.265) potřebujete správný přijímač. Poznáte ho podle označení DVB-T2 ověřeno - kulaté samolepky s logem CRA, která dokazuje, že byl přijímač ověřený Českými Radiokomunikacemi a testem pro příjem nového vysílání úspěšně prošel.

Jak se připravit

Jste z Mladé Boleslavi či Nymburku a okolí a ...

... máte dotaz nebo potřebujete zajistit profesionální servis?

Na nic nečekejte! Zajistěte si přechod na DVB-T2 od profesionálů včas!

Zajímá vás více informací o problematice DVB-T2 a společných televizních antén? Navštivte naši poradnu, kde dostanete odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků. Pokud zde nenajdete odpověď na váš dotaz, napište nám. Rádi vám pomůžeme!

Nebo nám zavolejte na telefonní číslo 602 553 274. V případě obsáhlejších dotazů pište na email servis@anteny-sta.cz. Bude se Vám věnovat specialista na TV/SAT antény s dlouholetou praxí.

nejčastější dotazy

 

Vaše údaje slouží jen k tomu, abychom Vás mohli kontaktovat s konkrétní nabídkou a případně zodpovědět Váš dotaz.