Objednejte si servis nebo
si nechte poradit zdarma!

Jste-li z Mladé Boleslavi či Nymburku
a okolí, volejte!
602 553 274

O DVB-T2

Po řadě měsíců souběžného vysílání přechodových sítí DVB-T2 přichází nyní na řadu vypínání celoplošných sítí využívajících původního standardu DVB-T. Proč k přechodu dochází, co to znamená pro diváka, jaké kroky bude muset podniknout, aby nepřišel o příjem svých oblíbených televizních programů?

Jaký je přínos přechodu na dvb-T2?

Hlavním přínosem je možnost příjmu televizních programů v HD kvalitě a širší výběr stanic.

Proč se přechází na dVB-T2?

Plán vypnutí celoplošných sítí DVB-T a zapnutí DVB-T2 sítí souvisí s opuštěním pásma 700 MHz pro poskytování internetových služeb mobilních operátorů.  Pokiud by ke změně nedošlo,  bylo by u některých TV vysílačů obtížné, případně i nemožné s okolními státy zkoordinovat nové kmitočty. Novější standard umožňuje prostřednictvím rozsáhlejších jednofrekvenčních sítí využít stejný frekvenční kanál na větším území a tím uspořit kmitočtové spektrum potřebné pro vysílací sítě celoplošných multiplexů.

JAKÉ KROKY BUDU MUSET PODNIKNOUT?

Pro příjem signálu DVB-T2 je nutné mít odpovídající zařízení, tedy televizor nebo set-top-box, který příjem tohoto signálu umožní. Přijímače vhodné pro české vysílání DVB-T2 certifikují České Radiokomunikace a označují je kulatými zlatými nálepkami „DVB-T2 ověřeno“. Obvykle platí, že pokud máte na svém set-top-boxu či televizi štítek s označením DVB-T2/HEVC, pak byste měli být schopni přijímat vysílání v novém standardu. Pokud chcete využívat službu HbbTV, ověřte si i u prodejce, že je daným zařízením podporována.

PŘÍJEM dvb-t2 PROSTŘEDNICTVÍM SPOLEČNÉ TELEVIZNÍ ANTÉNY.

Přechodem na DVB-T2 se budou měnit vysílací kanály, a tak bude nutné přeladit nebo vyměnit kanálové vložky, případně vyměnit technologii za programovatelný anténní zesilovač. Jde o profesionální zásah, který musí provést servisní společnost zaměřená na úpravy antén. Objednat ji musí správce nebo majitel domu, a to s dostatečným předstihem před vypínáním současného pozemního televizního vysílání ve standardu DVB-T.

Dále je třeba počítat s tím, že k úpravám STA dojde během přechodu na DVB-T2 několikrát. Nejprve servisní společnost naladí kanálové vložky nebo programovatelný  anténní  zesilovač  na tzv. přechodové  sítě DVB-T2, které zajišťují souběžné vysílání programů v novém standardu vedle končících sítí DVB-T. Druhé přelaďování nastane poté, co se budou vypínat sítě DVB-T a přechodové multiplexy DVB-T2 se budou přelaďovat na definitivní kmitočty. 

Je váš příjmač připraven na nový standard?

K příjmu vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC (H.265) potřebujete správný přijímač. Poznáte ho podle označení DVB-T2 ověřeno - kulaté samolepky s logem CRA, která dokazuje, že byl přijímač ověřený Českými Radiokomunikacemi a testem pro příjem nového vysílání úspěšně prošel.

Jak se připravit

Jste z Mladé Boleslavi či Nymburku a okolí a ...

... máte dotaz nebo potřebujete zajistit profesionální servis?

Na nic nečekejte! Zajistěte si přechod na DVB-T2 od profesionálů včas!

Zajímá vás více informací o problematice DVB-T2 a společných televizních antén? Navštivte naši poradnu, kde dostanete odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků. Pokud zde nenajdete odpověď na váš dotaz, napište nám. Rádi vám pomůžeme!

Nebo nám zavolejte na telefonní číslo 602 553 274. V případě obsáhlejších dotazů pište na email servis@anteny-sta.cz. Bude se Vám věnovat specialista na TV/SAT antény s dlouholetou praxí.

nejčastější dotazy

 

Vaše údaje slouží jen k tomu, abychom Vás mohli kontaktovat s konkrétní nabídkou a případně zodpovědět Váš dotaz.